Poloduté nýty

Poloduté nýty

Plné nýty jsou primárně určené k spojování silněji zatížených částí, zatímco poloduté nýty používáme též pro spojování méně zatížených částí a částí, které se otáčejí nebo obracejí. Nýtovací síly jsou menší.

 

Poloduté nýty často používáme v elektrotechnickém průmyslu, běžné jsou při výrobě domácích spotřebičů díky své schopnosti spojovat tenké kovy, a také u kožené a kartonové galanterie jako nýty do kůže a knihařské nýtky. Lze je používat i pro spájení gumy a keramiky. V oblasti průmyslové je jejich funkce především praktická, u kuželové a papírové galanterie jsou nýty užité také pro dekorační účely, proto se mohou lišit i kvůli estetické stránce věci. 

 

Tvary, materiály a velikost polodutých nýtů

Lze u nás objednat poloduté nýty z následujícíh materiálů:

  • železo (Fe)
  • měď (Cu)
  • mosaz (CuZn)
  • hliník (Al)
  • hliník hořčík (AlMg)
  • stříbro (Ag)

Vybírat můžete z různých velikostí, vyrobíme vám také poloduté nýty průměru od Ø 2 až do Ø 7 mm a délky až do 70 mm. 

 

Poloduté nýty do kůže a knihařské nýtky

Při výrobě kožených produktů jsou poloduté nýty už dlouho velmi významný spojovací element s estetickou funkcí. Nýty do kůže spojují dvě části a zárověň představují elegantní ozdobu na pohovkách, kožených taškách, opascích nebo u některých moderních kožených špercích. Dokonce i výrobci obuví často používají poloduté nýty k dekoraci. Překvapivě užitečné jsou také knihařské nýtky, bez kterých si papírovou galanterii a knihářskou práci nelze ani představit.

 

Ve společnosti Zakrajšek d. o. o. vám vyrobíme poloduté nýty pro různé účely. Zavolejte nám nebo nám napište e-mail a domluvíme se na výrobě na zakázku v rámci naší nabídky.